1
دانشگاه علمي - كاربردي كوشا - تاریخچه
اخبار|پورتال آموزش|سمینار سراسری بین المللی آسانسور و پله برقی|پورتال مالي|مركز رشد خوشه فناوري


تاریخچه

 

مركز آموزش علمي كاربردي شركت صنعتي كوشا، تحت نظارت دانشگاه جامع علمي -كاربردي وابسته به وزارت صنايع و معادن، همگام با تحولات دنياي صنعت در عرصه آموزشهاي علمي گام بر مي دارد و رسالتش ايجاد محيط آموزشي پويا با كيفيت ممتاز در ارائه رشته هاي تحصيلي مختلف ميباشد.

 مركز آموزش علمي-كاربردي شركت صنعتي كوشا(تهران) از مهر ماه 1381 فعاليت آموزشي خود را با پذيرش دانشجو در اولين دوره پود ماني در چهار رشته؛ ماشين افزار، نقشه كشي صنعتي، نرم افزار و حسابداري شروع نمود و در بهمن ماه همان سال در سه رشته ‌؛ ماشين افزار، نقشه كشي و كنترل صنعتي نيز دانشجوي ترمي پذيرش نمود كه تعداد دانشجويان دو دوره به 250 نفر رسيد. با افزايش دانشجو، فعاليت هاي علمي، آموزشي و فرهنگي مركز بعد وسيعتري يافت و با تجهيز كارگاه ها و آزمايشگاه ها و دعوت از اساتيد مجرب دانشگاه هاي دولتي توانست يك مركز را به عنوان يك مركز فعال معرفي نمايد. همين امر باعث افزايش رشته هاي تحصيلي مركز گرديد. به طوري كه در حال حاضر تعداد 2000 نفر دانشجو در اين مركز مشغول به تحصيل مي باشند. دانشجويان پود ماني در 13 رشته (ماشين افزار، نقشه كشي صنعتي، جوشكاري، تكنولوژي كنترل، مونتاژ خودرو، كنترل كيفي قطعات خودرو و تعميرات مكانيكي، نصب و تعمير آسانسور، حسابداري، مديريت كسب و كار، ايمني و بهداشت در واحدهاي صنفي، مديريت مالي در امور صنفي، فناوري اطلاعات و ارتباطات) و دانشجويان ترمي در 7 رشته ( ساخت و توليد، جوشكاري، ماشين افزار، نقشه كشي صنعتي، نرم افزار، تكنولوژي كنترل) در اين مركز به تحصيل خود ادامه مي دهند. اين مركز با داشتن كارگاه ها و آزمايشگاه هاي مجهز كه از سطح كيفي بالايي برخوردار ميباشد، توانسته به ساير دانشگاه ها و مراكز آموزشي خدمات مطلوبي را ارائه نمايد. همچنين مركز داراي كلاس هاي فوق برنامه در زمينه هاي مختلفي ميباشد كه باعث افزايش سطح علمي دانشجويان و ساير افراد شركت كننده مي شود.

خوشبختانه تا كنون حدود 85% دانشجويان فارغ التحصيل اين مركز در مراكز آموزش عالي دانشگاه هاي سراسري و دانشگاه جامع علمي– كاربردي، دانشگاه پيام نور و دانشگاه آزاد در مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد مشغول تحصيل ميباشند و اين خود افتخاري است براي اين مركز كه توانسته با كمك اساتيد مجرب دانشجويان ممتازي به جامعه اسلامي تحويل نمايد.

آخرین اخبار
چگونه دو ترم مشروطی باعث اخراج دانشجو می شود:
🔻برای دانشجویان ورودی قبل از 942 ✅تعداد واحد موثر در مشروطی 14 واحد می باشد. ⚠️اگر معدل ترم زیر 12 واحد و تعداد واحد آن ترم بیشتر از 14 باشد معدل آن ترم مشروط می باشد ⚠️اگر معدل ترم زیر 12 واحد و تعداد واحد آن ترم کمتر از 14 واحد باشد معدل آن ترم مشروط نمی باشد. 💠برای مثال: دانشجو در ترم 961 تعداد 18 واحد انتخاب کرده و 8 واحد درسی را غیبت کرده و معدل ترم دانشجو 11.28 شده.چون تعداد واحد موثر دانشجو کمتر از 14 ( یعنی 10 واحد) می باشد (غیبت در امتحان باعث غیر موثر شدن واحد می شود) و با معدل 11.28 دانشجو مشروط نیست. 💠ولی اگر تعداد واحدهای انتخابی 18 واحد و هیچ درسی را غیبت نکرده باشد و معدل ترم 11.28 شده باشد چون تعداد واحد موثر بیش از 14 واحد ( یعنی 18 واحد) می باشد دانشجو مشروط است. 🔻برای دانشجویان ورودی 942 و بعد آن ✅تعداد واحد موثر در مشروطی 12 واحد می باشد. ⚠️اگر معدل ترم زیر 12 واحد و تعداد واحد آن ترم بیشتر از 12 باشد معدل آن ترم مشروط می باشد ⚠️اگر معدل ترم زیر 12 واحد و تعداد واحد آن ترم کمتر از 12 واحد باشد معدل آن ترم مشروط نمی باشد. ⬅️تعدادی از دانشجویان بر این باورند که اگه معدل ترم آنها زیر 12 باشه مشروط هستند.لطفاً حتماً موارد فوق را در کارنامه چک نمایید.
 ١٥:٥٧ - دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
خبر فوری و مهم در مورد امتحانات
⚠️ با توجه به اینکه برخی از دروس با یک عنوان دارای تاریخ و روز برگزاری امتحان متفاوت از یکدیگر هستند حتما کارت ورود به جلسه امتحان را تهیه نمایید تا از زمان دقیق برگزاری امتحان مطلع شوید. تعدادی از دانشجویان ورودی جدید که تعدادی از دروس خود را در زمان انتخاب واحد معادلسازی نموده اند و کلاسهای درسی خود را با ورودیهای قبل انتخاب واحد نموده اند می بایست به تاریخ برگزاری امتحانات دقت نمایند.تعدادی از امتحانات آنها در بازه زمانی 27 خرداد تا 9 تیر ماه و تعدادی از آنها در مرداد ماه برگزار می گردد.
 ١٥:٥٣ - دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازه زمانی امتحانات
بازه زمانی امتحانات پایان ترم 962
📣 زمان بندی امتحانات: ✅ بازه زمانی امتحانات عملی،کارگاهی،آزمایشگاهی از تاریخ 18 خرداد الی 24 خرداد ماه ✅ بازه زمانی امتحانات دروس تئوری از تاریخ 27 خرداد الی 9 تیرماه 🔻ساعات برگزاری امتحانات دروس تئوری در سه بازه زمانی 11:00،8:30 ،13:30 و 16 می باشد. 🔻ساعات برگزاری امتحانات دروس عملی در سامانه هم آوا در زمانهایی خارج از بازه زمانی و به صورت غیر واقعی از ساعت 19 به بعد تعریف شده است که فقط در بازه زمانی 18 خرداد الی 24 خرداد و در ساعات برگزاری کلاس، قابل اجرا می باشد. 💠 پایان کلاسها طبق تقويم آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي برای ورودی های جدید 962( ترم ۱ )97/05/04 و تاریخ پایان کلاسها برای دیگر ورودی ها 97/03/24 می باشد.
 ١٥:٤٢ - دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
تفاهم نامه با شرکت سایپا پرس
✔️طی تفاهم نامه ای که بین مرکز کوشا و شرکت سایپا پرس در حال انجام می باشد، دانشجویان مرکز می توانند دوره های ✅کارآموزی ✅پروژه ✅کاربینی را در شرکت سایپا پرس بگذرانند 📝و در صورت اخذ شرایط لازم امکان استخدام در شرکت مربوطه امکان پذیر می باشد.
 ٠٨:٥٠ - سه شنبه ٨ خرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
تسویه حساب شهریه ترم 962
برنامه امتحانی نیمسال دوم 97-96(962)
همایش جایگاه نقشه کشی در صنعت خودروسازی
همایش آینده شغلی در راستای مهارت محوری
برگزاری آزمون معرفی به استاد در تاریخ 15 و 16 اسفند ماه
rahbar
president-rohani