چهارشنبه ٠٩ آذر ١٤٠١

جشن بیستمین سالگرد تاسیس مرکز

در تاریخ 20 مهر ماه 1401 برگزار شد

یازدهمین سمینار بین المللی آسانسور و پله برقی

در تاریخ 5 اسفند ماه 1400

در مرکز علمی کاربردی بین المللی کوشا برگزار شد

اولین سمینار تخصصی کفش و صنایع وابسته ایران

در تاریخ 12 دی ماه 1398

در مرکز علمی کاربردی بین المللی کوشا برگزار شد

Slide thumbnail
اخبار
کنسلی کلاسهای ترم 4011
کنسلی روزانه کلاسها
کلاسهای استاد بری روز سه شنبه 8 آذر برگزار نمی گردد.کلاس جبرانی متعاقباً اعلام می گردد. کلاسهای استاد اسلامی روز پنجشنبه 10 آذر و جمعه 11 آذر برگزار نمی گردد.کلاس جبرانی متعاقباً اعلام می گردد.
 ٠٨:٣٦ - دوشنبه ١٦ آبان ١٤٠١ - نظرات : ٠متن کامل >>
تقویم آموزشی ترم 4011
تقویم مهر1401
-
 ١٦:٢٥ - يکشنبه ٨ آبان ١٤٠١ - نظرات : ٠متن کامل >>
کارگاه ها

مرکز آموزش علمي ـ کاربردی شرکت صنعتي کوشا (واحد تهران) در يک نگاه :

 گزارشي کوتاه از يک اقدام انقلابي که در مرکز کوشا به وقوع پيوست و موجب شد اين مرکز به عنوان مرکز نمونه ومجهزترين و شايد بزرگترين مرکز آموزش علمي کاربردی در سطح ايران مطرح شود .

کارگـاههای این مرکـزدارای امکانات زیر می باشد:

1- کارگاه ماشين افزار : اين کارگاه دارای : دستگاه و ماشين تراش ،فرز ،اره سنگ ،ابزار تيزکن ،دريل راديال و ... مي باشد که ساخت و توليد قطعات آموزشي و صنعتي در اين کارگاه توسط دانشجويان با راهنمائي اساتيد انجام مي گيرد . این کارگاه دارای مساحت 200 متر مربع و ظرفیت 60 نفر می باشد .


2-کارگاه قالب سازی :  در اين کارگاه دستگاههای فرز CNC 5 محوره ،فرز CNC 3محوره ،اسپارک ،پانتوگراف ،فرز افقي ،دريل ،پرس دستي و ... صفحه تراش با کورس 75 سانت و دستگاه تراش 2 متری موجود است . در اين کارگاه ، کار ساخت و توليد قالبهای مختلف صورت مي گيرد از جمله قالب برش ، خم ، فرم ، کشش و ... انجام مي گيرد . که فعاليت به عهده دانشجويان با راهنمائي اساتيد مجرب است . این کارگاه دارای مساحت 200 متر مربع و ظرفیت50 نفر می باشد .

 


 

  

  3-کارگاه فلز کاری و سوهان کار : این کارگاه به ابزاری مانند : ماشین های فرز تجهیز گردیده و کارهایی مانند چرخ دنده های مارپیچی ، دنده مستقیم ، دنده مخروطی و غیره با این وسیله تراشیده می شود . این کارگاه دارای مساحت 50 متر مربع و ظرفیت 30 نفر می باشد .


 

4-کارگاه فرزکاری : اين کارگاه به ابزاری مانند : دريل افقي ،گيره های دستي نصب شده بر روی ميزهای متعدد و مجموعه ای از اره ها ، سوهان ها ،کوليس ها ،سمباده و ... مجهز است و آموزش سوهان کاری و ساخت قطعات با دست ،شکل دادن فلز بوسيله سوهانکاری و ... مختص اين کارگاه است . این کارگاه دارای مساحت 200 متر مربع و ظرفیت 30 نفر می باشد .


 

 5-کارگاه جوشکاری :  اين کارگاه يکي از توانمندترين کارگاه های اين مرکز است که توانائي انجام و آموزش کليه روشهای جوشکاری را داراست . تجهيزات اين کارگاه شامل کابين های جوشکاری ،دستگاه خم کن ،دستي فاير ،TG يا جوش آرگون ،جوشکاری زير پودری ،مقاومتي ،برش پلاسما ،جوش اکسي و استيلن و .... است . بخش عمده ای از تجهيزات فلزی مورد نياز مرکز به وسيله اين کارگاه انجام مي گيرد تا دانشجويان عملاً کاربردهای يادگيری های خود را مشاهده کنند . این کارگاه دارای مساحت 200 متر مربع و ظرفیت 50 نفر می باشد .

 


 

 

  6-کارگاه مکانيک خودرو :اين کارگاه دارای مجموعه ای از وسايل مورد نياز در آموزش های  صنايع خودرو است . بطورنمونه :  موتور خودرو 8 سيلندر و 16 سوپاپ،زانتیا ،پزو،پيکان ـ پرايد  و ... همچنين گريبکس های مختلف مانند :پيکان ،پرايد ،نيسان و ... و انواع  قطعات خودروهای مختلف و تابلو های آموزشی زنده و ابزارهای تعميرات آنهاست . در اين کارگاه عمل  آموزش تعمير قسمت های مختلف خودرو از جمله : مولد قدرت ،سوخت رساني،دستگاه الکتریکی،شاسی و بدنه،تعمیرات مکانیکی،مونتاژخودرو، تعمیر و نگه داری خودرو ،انتقال قدرت معمولي ،انتقال قدرت اتوماتيک، نقص یابی،عیب یابی با دستگاه دیاگ 2000 و ... صورت مي گيرد . این کارگاه دارای مساحت100  متر مربع و ظرفیت 50 نفر می باشد .


 

7-کارگاه مکانیک 2: این کارگاه دارای مجموعه ای از سیستم های برق خودرو می باشد که شامل سیم کشی خودرو ، انواع آلترناتورهای ، انواع استارت ها ، موتورهای برف پاک کن ، بخاری و غیره می باشد و همچنین سیستم های سوخت رسانی انژکتوری در این کارگاه توسط متخصصین آموزش داده می شود . این کارگاه دارای مساحت  100متر مربع و ظرفیت 35 نفر می باشد .

 


 

  

8- کارگاه ريخته گری : اين کارگاه مجهز به کوره ريخته گری با ابزارهای مربوطه است . همچنين ابزارهای مخصوص قالب گيری با ماسه به همراه انواع مدل های مختلف برای قالب گيری در اين کارگاه عمل آموزش ريخته گری قالب در ماسه و ريخته گری فلزی صورت مي گيرد . این کارگاه دارای مساحت100  متر مربع و ظرفیت 35 نفر می باشد .


 

9-کارگاه تعمير و نصب:در اين کارگاه دستگاههای تراش ،فرزو ... مجهز به کامپيوتر موجود است که آموزش تعميرات و نصب اين دستگاهها به دانشجويان آموزش داده ميشود . این کارگاه دارای مساحت 35  متر مربع و ظرفیت 20 نفر می باشد .

 


 

 

      10-کارگاه آسانسور: در این کارگاه نصب سیستم آسانسور و سیستم موتور های بالا بر و سیستم های کنترل و سنسور های مختلف و مدارات الکتریکی و الکترونیکی نصب و به دانشجویان آموزش داده می شود . این کارگاه دارای مساحت 100 متر مربع و ظرفیت 25 نفر می باشد .

 


 

11-کارگاه برق : اين کارگاه مجهز به تابلوهای سه فاز صنعتي و تک فاز است . الکتروموتورها ،انواع ترانس ها و تجهيزات آموزش برق صنعتي و برق معمولي (خانگي) است . در اين کارگاه آموزش های مربوط به برق کشي تابلوهای صنعتي و برق خانگي ارائه مي شود . این کارگاه دارای مساحت 50  متر مربع و ظرفیت30 نفر می باشد .

 

تماس با ما


  • کیلومتر 4 جاده مخصوص کرج - سه راه شیشه مینا - جنب شهرک فرهنگیان
  • 44540034
  • 44540042
  • info@kt-uast.ac.ir
  • Telegramkooshauniversity
  • Instagramkoosha_uni

 

 

© کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز آموزش علمی کاربردی کوشا می باشد